ÖVRIGT / Diverse / Bricka 5188557
*
nr 518 8557
Bricka
Wien, porslin/pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2008
kl 16:25:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/4 23:42:28
1
200 kr
4/4 11:29:10
2
300 kr
4/4 19:48:48
3
400 kr
6/4 16:00:36
4
500 kr
6/4 21:17:15
5
Vinnande bud
7/4 13:59:00
6
750 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: austria bricka europa europeisk nysilver pläter porslin vienna wien österrike österrikisk
-
4016 Bläckställ
Metall, 1900-talets början, + brevkni. Längd: 32-2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:10
-
4031 Skål på fot
omkring 1900, Sèvres, Porslin, mässing. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:08
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09
-
3385 Vril
1900-tal, björk. Signerad EP, etikettmärkt Anitra...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28
*
Bricka
nr 518 8557
Bricka
Wien, porslin/pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/4 23:42:28 | 1 | 200 kr |
4/4 11:29:10 | 2 | 300 kr |
4/4 19:48:48 | 3 | 400 kr |
6/4 16:00:36 | 4 | 500 kr |
6/4 21:17:15 | 5 | Vinnande bud |
7/4 13:59:00 | 6 | 750 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: austria bricka europa europeisk nysilver pläter porslin vienna wien österrike österrikisk
-
4016 Bläckställ
Metall, 1900-talets början, + brevkni. Längd: 32-2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:10 -
4031 Skål på fot
omkring 1900, Sèvres, Porslin, mässing. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:08 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:09 -
3385 Vril
1900-tal, björk. Signerad EP, etikettmärkt Anitra...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28